Základné otázky

Affiliate je provízny systém. Je to náš spôsob, ako vyplácame partnerom provízie za zákazky, ktoré nám pomáhajú realizovať. Ak máte vlastnú platformu, ktorú oslovujete vaše návštevníkov, affiliate vám pomôže ju zhodnotiť. Od typických po unikátny, affiliate združuje weby všetkého druhu. Každá stránka so svojím vlastným publikom môže byť využívaná pre promočné účely.

Dokážeme tak nájsť spoločnú reč s bloggerov, cenovými porovnávači, youtube kanály, expertnými weby a mnohými ďalšími Prečo sa do systému zapojiť? Môžete treba chcieť mať za partnera najsilnejšieho hráča na trhu slovenského online trhu. Alebo vám stačí získať príjem z vášho webu. Tak ako tak, verím, že dokážeme nadviazať vzájomne výhodné partnerstvo.

Chcete sa o našom systéme dozvedieť viac? V tom prípade ste na tom správnom mieste. Ďalšie informácie nájdete v našominformačnom článku.
Pri registrácii do affiliate systému dostanete svoje vlastné identifikačné číslo. Tomu v skratke hovoríme IDP. Vaše IDP potom môžete vložiť do URL odkazov, ktoré povedú na náš e-shop. Každý nákup, ktorý sa uskutoční skrze tento odkaz, pripíše partnerovi províziu, podľa hodnoty nákupu a segmentu tovaru. IDP sa pridáva ako UTM parameter, teda až po konci bežnej URL a ktorému predchádza znakom? (Alebo znakom , & pokiaľ sa nejedná o prvý UTM parameter). Váš meraný odkaz tak môže vyzerať napríklad takto: https://www.alza.cz/produkt.htm?IDP=1234. Trackovací parameter sa dá zapojiť viac kreatívnymi spôsobmi, ako napríkladzdieľaným nákupným zoznamom.

Úspešnosť vašich odkazov pre tvorbu konverzií môžete sledovať v affiliate rozhraní, na poschodí Bannery a Odkazy. Kedy sa vám provízie prepíšu do systému? Naša databáza sa synchronizujú raz za deň s databázou hlavnou. V online rozhranie tak uvidíte provízie s oneskorením jedného dňa. To znamená, že províziu dostanete ďalší deň potom, čo zákazník objednávku zaplatí. Pokiaľ sa jedná o platbu proforma, môže to trvať až dva týždne.
Spísali sme pre vás zoznam našich best practices, kde sa môžete dozvedieť viac.
Nie! Môžete odkazovať na ľubovoľné tovaru. Dokonca nemusíte odkazovať na tovar vôbec, ale napríklad len na našu hlavnú stránku, alebo kategóriu. Províziu dostanete za nákup akéhokoľvek tovaru, kým je platná vaše cookie. Navyše je jedno, na akej doméne sa nákup stane. Jedna registrácia platí pre všetky štáty EÚ. Provízia z ostatných štátov sú automaticky prepočítavané do meny domény, v ktorej ste registrovaný. Konkrétne objednávky sú v menách, v ktorých boli vykonané (Euro, Libra)
Pre vyplatenie provízie musíte dosiahnuť minimálne sumy 500 Sk (alebo ekvivalent v inej mene). Následne môžete do nášho online rozhrania faktúru nahrať a odovzdať ju na schválenie. Tlačidlo na nahranie faktúry nájdete na poschodí Prehľad provízií. aktura musí obsahovať identifikačné informácie oboch strán. Príjemca faktúry je vždy Alza.cz, fakturačné údaje nájdete tu.

Faktúry s iným príjemcom nemôžeme preplatiť. Fakturačné informácie dodávateľa (si) musí obsahovať všetky potrebné informácie pre vašu identifikáciu, prípadne ďalšie informácie, ako sú prenesené daňovej povinnosti. Fakturáciu berieme vážne. Dávame si záležať, aby sme faktúry preplatil pred ich splatnosťou - tj. Do 30 dní po odovzdaní faktúry. Pokiaľ bude s faktúrou nejaký problém, budeme vás priamo kontaktovať, v snahe záležitosť čo najrýchlejšie vyriešiť. Pre čo najpriamočiarejších a najrýchlejší fakturáciu si prosím skontrolujte, či vaša faktúra obsahuje všetky dôležité informácie.
Vygenerovaný kód jednoducho skopírujete do existujúceho kódu na miesto, kde banner chcete zobrazovať. O zvyšok sa už postarajú naše servery. Pre Wordpress a ďalšie známe CMS systémy existuje množstvo bannerových pluginov. Poraďte sa so svojím správcom webu, bude vedieť kam. Dôležité je aby mal odkaz IDP parameter. Bez neho sme bezradní a nedokážeme spojiť zákazky s vaším účtom.
Áno, k vystavovanie dokladov je potrebné mať živnostenský list. Pretože sa ale daňové zákony často mení, odporúčame sa informovať ku konkrétnemu dátumu. Informáciu vám poskytnú pracovníci úradu aj po telefóne alebo sú vyhľadateľné na oficiálnej webovej prezentácii Finisterstva financií.
Počkajte niekoľko dní, ak máte istotu, že objednávka prebehla korektne a z vášho partnerského odkazu, kontaktujte nás
Provízie sú vypočítavané zo súm bez DPH. Za neplatca dane odvádza DPH spoločnosť Alza.cz a.s., platcovia dane si daň započítavajú k fakturáciu provízie. Do provízií tiež nezapočítavame cenu dopravy - tú hradíme prepravným spoločnostiam.
Všetky dôležité informácie o správaní v affiliate systéme nájdete v našich VOP. Body, ktoré je dôležité neminúť sú:
  • 2.1.12., Alebo takzvaný "nákup na seba" je spôsob využívania affiliate programu pre zakupovaní tovar so zľavou, ktorá je vyplatená vo forme faktúry. Partner tak nesmie nakupovať tovar sám pre seba, či pre svoju rodinu, alebo firmu.
  • 3.5. sa týka bidování do online aukcií. Partneri nesmie inzerovať na kľúčové slová chránená ochranou známkou Alza.cz. Zároveň tiež nesmie zacieliť na stránky e-shopov spoločnosti Alza.cz a to na všetky domény. Reklama, ktorú si partneri zariaďujú na ich vlastné webové stránky, je v poriadku, ak priamo neporušuje bod 3.5.
Peniaze vždy zasielame na účet uvedený na faktúre, skontrolujte najprv že na faktúre je všetko v poriadku a uplynulo už viac ako 15 dní od schválenia provízie. Ak sú tieto podmienky splnené, kontaktujte nás.
Máte Twitch kanál, ktorý chcete zhodnotiť pomocou affiliate systému? Skvelé! Všetky dôležité informácie nájdete v tomto článku.
Affiliate logo

© 2024 Alza.sk a.s.